A galántai filmszínház 1912-ben kezdte meg működését. A vetítések abban az időben nem a mozi jelenlegi helyén, hanem egy másik épületben, a mai takarékpénztár épülete mellett zajlottak. A mozizás fokozatosan a szabadidő eltöltésének egyik legnépszerűbb módjává vált a galántaiak körében. A filmvetítések rendre telt ház előtt zajlottak. Külön említést érdemelnek a gyermekfilm vetítések, melyek nagyon közkedveltek voltak. A fent említett tényeknek és az egyre növekvő nézőszámnak köszönhetően az akkori felelősök tudatosították egy kulturális központ megépítésének a fontosságát és jelentőségét.
A kulturális központ szerepét 1976-tól az újonnan megépült városi művelődési központ töltötte be. Tevékenysége során a legszigorúbb műszaki követelményeknek is meg kellett felelnie, beleértve a nagy népszerűségnek örvendő filmvetítést is. Az újonnan megépült 352 férőhelyes moziterem modern panoráma vetítővászonnal és UM típusú vetítőgépekkel volt felszerelve, s mindez a látogatottság további növekedését eredményezte. Gyakran előfordult, hogy az akkori vetítési rend, mely szerint hétfő kivételével minden nap kétszer volt filmvetítés – délután 5 óra és este 8 óra – kevésnek bizonyult, ezért gyakran rendkívüli vetítéseket is beiktattak, hogy kielégítsék a nagy létszámú közönség igényeit.
A rohamosan fejlődő filmiparnak köszönhetően az elmúlt évszázad nyolcvanas éveiben szükségessé vált a mozi berendezésének a korszerűsítése. Fokozatosan lecserélték az elavult vetítőgépeket, melyeket modern, MEO 4, majd MEO 5X típusú vetítőgépekkel helyettesítettek. A mono rendszert sztereóra cserélték. A legnagyobb áttörést a filmipar műszaki fejlődésben a nagy filmtársaságok és a filmmásolatok gyártóinak áttérése volt egy továbbfejlesztett sztereó (ún. surround) rendszerre. Ettől a pillanattól fogva a filmvetítés az új hangzásnak köszönhetően egészen más élményt és dimenziókat jelentett. Mivel a galántai mozi szerette volna megtartani nézőközönségét, kénytelen volt lépést tartani a fejlődéssel, azaz alkalmazkodnia kellett az új irányvonalhoz. Így került sor a kilencvenes években a hangberendezés korszerűsítésére is. A mozit surround rendszerrel szerelték fel külön bal, jobb, középső és két hátsó hangszóróval, valamint egy mélynyomóval (subwoofer), mely tökéletesen visszaadja a basszushangokat. A korszerűsítésnek köszönhetően a mozi immár a versenyképes filmszínházak közé sorolta magát.
A következő tíz év folyamán a műszaki fejlődés akkora lendületet vett, hogy a kis egytermes mozikat hazánkban is elérte a mozik történelmének addigi legnagyobb válsága. Annak érdekében, hogy jobb minőségű legyen a hangleolvasás a 35 mm-es filmszalagokon, de nem utolsósorban környezetvédelmi okokból is (a hangsávban található ólomvegyületet ciánnal helyettesítették), szükségessé vált a filmvetítők analóg hangérzékelőjének lézeresre való cseréje. Ez abban az időben 150 ezer koronás befektetést jelentett, amit a mozik többsége nem engedhetett meg magának, mert a megszűnést jelentette volna számukra. Ekkor zárt be a legtöbb hazai mozi, főleg a városokhoz közeli településeken. Tény, hogy az internet, mint új szórakozási lehetőség, szintén magához csábította a lakosság egy bizonyos rétegét, de mozink ezúttal is rugalmasan reagált. Saját forrásokból lézeres hangérzékelőket vásároltak, így elhárult a mozi megszűnésének a veszélye.
Az ezredfordulót követő években, vagyis 2000 után került sor a galántai mozi eddigi legnagyobb méretű átalakítására a városi művelődési központ uniós forrásokból megvalósított teljes körű felújítása részeként. A kultúra házában ezáltal teljesen új dimenziók nyíltak. Utolsó lépésként lecserélték az öreg, 40 éves székeket, így 2008-tól a nézők már kényelmes és modern fotelekből nézhetik a filmeket. A beruházás végösszege megközelítette a 3 millió koronát, Galánta és a környék lakosai pedig gazdagabbak lettek egy versenyképes művelődési központtal, mely immár kényelmes körülmények között szolgálja a kultúrát és a szórakozást.
Kúpa vstupeniek
- Po vybratí a označení vstupeniek na konkrétne predstavenie je zákazník povinný vyplniť zobrazený elektronický formulár a zadať všetky požadované informácie i spôsob doručenia E-vstupenky do kina. Potvrdením zadaných údajov dôjde k presmerovaniu na sumarizačnú stránku nákupu, kde je zákazníkovi zobrazená konečná cena vstupeniek, ktorá je doplnená o manipulačný poplatok, t. j. poplatok za technické zhotovenie a odoslanie-vstupenky. Súhlasom s touto zmluvou je zákazník presmerovaný na stránky spoločnosti system.cinemaware.eu, kde po zadaní ďalších osobných údajov bude zákazník prenesený na platobnú stránku. Zákazníkovi je taktiež zaslaný informačný e-mail s potvrdením o zakúpení vstupeniek na ním zadanú e-mailovú adresu. Prevádzkovateľ nezaručuje doručenie e-mailovej správy, server na ktorom sa e-mailová schránka zákazníka nachádza, nemusí správu prijať, resp. môže ju vyhodnotiť ako nevyžiadanú poštu.
- Počas transakcie a výbere miesta nesmie zákazník vo svojom internetovom prehliadači zadávať krok späť, ani nijako zatvárať okno prehliadača v ktorom uskutočňuje nákup či rezerváciu vstupenky. Všetky údaje sa zaznamenávajú iba na aktuálnej stránke a potvrdením sa ukladajú do bezpečnostného certifikátu, ktorý kvôli bezpečnosti nie je možné vyvolať späť. Na nákup a rezerváciu vstupeniek má zákazník časový limit 15 minút. Počas tejto doby je vykonaná tzv. dočasná rezervácia vybratých sedadiel. Ak neprebehne úspešný nákup či rezervácia do 15 minút, sú dočasne zarezervované sedadlá opätovne uvoľnené do predaja.
- Zakúpené vstupenky prostredníctvom internetu môžete vrátiť iba z dôvodu, že sa predstavenie z technických príčin neuskutoční (porucha na technickom zariadení, nebol dodaný film, nedostavil sa umelec a podobne) a to maximálne do 30 dní od plánovaného uskutočnenia predstavenia požadovať za nich zaplatenú finančnú hodnotu. Musíte tak urobiť písomne. Písomná žiadosť musí obsahovať názov predstavenia, dátum a čas, počet vstupeniek a cenu celkom, variabilný symbol platby a číslo účtu, na ktorý má byť zaplatená čiastka poukázaná. Ak žiadosť nebude obsahovať niektorý z uvedených údajov, nebude vybavená. V prípade, že pri kúpe vstupeniek prostredníctvom internetu došlo síce k odpísaniu sumy z účtu zákazníka, ale vstupenky sa nezobrazili, reklamáciu vrátenia peňazí z dôvodu neposkytnutia služby si musíte uplatniť v banke, ktorá zákazníkovi vystavila platobnú kartu, prostredníctvom ktorej platba prebehla. Takéto reklamácie nemôže riešiť prevádzkovateľ.Kupujúci, ktorý si zakúpi vstupenky prostredníctvom internetu, bez výhrad prijíma všetky ustanovenia týchto obchodných podmienok a je povinný sa nimi riadiť.
Prevádzkovateľ rezervačného a nákupného systému je spoločnosť Ticketware SE, so sídlom Hlavná 23, 917 01 Trnava, IČO: 48298034, e-mailový kontakt podpora@cinemaware.eu, prehlasuje, že platobné služby pre platobné metódy, konkrétne platby pomocou platobných kariet a platby pomocou online bankového prevodu zaisťuje spoločnosť GoPay s.r.o. (ďalej len “GoPay”), sídlo Planá 67, 370 01 České Budějovice, Česká Republika, IČ: 26046768. Obchodníkom/príjemcom platieb pre GoPay je spoločnosť NewVision Money s.r.o., so sídlom Lidická 700/19, Veveří, 602 00 Brno, IČO: 08693242, Česká republika, e-mail: podpora@cinemaware.eu, tel.: +421 948 842538, ktorá zabezpečuje príjem, vyúčtovanie a zasielanie platieb. Spoločnosť Ticketware SE rieši reklamácie platiteľov kartou v zastúpení za svojich klientov (3.strana).
GoPay poskytuje platobné služby z obchodného aj technického hľadiska a realizuje platobné transakcie na svoj účet a svoje obchodné meno. Prípadné reklamácie a otázky o platobných transakciách môže Platiteľ smerovať priamo na GoPay prostredníctvom telefonickej linky +420 840 818 918 (po-pia 08 - 17h) alebo pomocou e-mailovej podpory na adrese gopay@gopay.cz, či písomne na adresu sídla.
Po potvrdení objednávky má Platiteľ možnosť využiť službu bankového prevodu, ktorá ho presmeruje na internetové bankovníctvo jeho banky. Platiteľ prostredníctvom internet bankingu odošle Platbu. Predávajúci expeduje vstupenky ihneď po prijatí potvrdenia o úhrade od GoPay.
Citlivé vstupné údaje, ktoré zadáva Platiteľ do systému internetového bankovníctva sú chránené platobnými bránami bánk a nedostávajú sa do prostredia tretích strán. Spracovatelia platieb vidia iba informácie o transakcií, ktoré im banka s odoslanou transakciou oznámi.
Kliknutím na tlačidlo: “Pokračovať” potvrdzuje Platiteľ súhlas so Všeobecnými obchodnými podmienkami prevádzky. Pokračovaním v platbe dáva taktiež prevádzkovateľovi systému súhlas so spracovaním zadaných kontaktných údajov, a to až do doby písomného vyjadrenia nesúhlasu s týmto spracovaním. Kontaktné údaje, ktoré Platiteľ uvedie pri objednaní, slúžia výhradne pre potreby prevádzkovateľa systému a nebudú poskytnuté iným subjektom s výnimkou spracovávateľov platieb a prevádzky, v ktorej si platiteľ kupuje vybranú službu alebo produkt..
Používateľ nesmie využívať Rezervačný a nákupný systém spôsobom, ktorý by mohol znížiť jeho hodnotu a/alebo poškodiť, upraviť, znemožniť, preťažiť alebo zhoršiť funkciu časti a/alebo celku Rezervačného a nákupného systému, či infraštruktúry Poskytovateľa zahŕňajúcej akékoľvek pasívne a/alebo aktívne prvky infraštruktúry a/alebo sieťové zariadenia, či servery. Používatel nesmie zneužívať, blokovať, modifikovať alebo inak meniť akúkoľvek časť Rezervačného a nákupného systému, alebo sa len pokúsiť narušiť stabilitu, chod alebo dáta Rezervačného a nákupného systému. Prevádzkovateľ nenesie zodpovednosť za prípadné neoprávnené zásahy tretích osôb, v dôsledku čoho tieto osoby neoprávnene získajú prístup k osobným údajom používateľa a/alebo k jeho používateľskému účtu a/alebo k príslušnej databáze poskytovateľa tieto údaje použijú, využijú, zneužijú alebo sprístupnia tieto údaje tretím osobám. Akékoľvek vyššie uvedené činnosti môžu byť trestné.
Skontrolujte si prosím zadanú e-mailovú adresu. Na zadaný e-mail môžu byť zaslané objednané a uhradené vstupenky alebo e-mailová správa potrebná k vyzdvihnutiu vstupeniek v pokladni prevádzky. Na nesprávne zadaný e-mail nie je možné uplatňovať si reklamáciu.